خبر خبر

تمرين محدود طرح اضطراري فرودگاه سيرجان برگزار شد
مديرکل فرودگاه‌هاي استان کرمان گفت: تمرين محدود طرح اضطراري فرودگاه سيرجان به منظور ارزيابي توانايي‎ها، تمرين وظايف ارگان‎هاي خدمت‎رسان، مديريت وضعيت‎هاي اضطراري، رفع نواقص احتمالي، افزايش توان نيروهاي متخصص عملياتي و بررسي عملکرد تجهيزات اطفاي حريق هواپيما در اين فرودگاه برگزار شد.

به گزارش روابطعمومی اداره کل فرودگاه های استان کرمان، علی قاسم‌زاده گفت: این تمرین امروز 8 مهر 98، برگزار شد و بر اساس سناریوی فرضی، يك فروند هواپيمای BAE  مربوط به شرکت هواپیمایی ساوان ایر در مسیر تهران-سیرجان با 20 مسافر و پنج كروی پروازی پس از نشستن از باند31 به علت ترکیدگی چرخ جلو سمت راست ، باند 13 روی بال سمت چپ به شدت برخورد می کند و دچار حریق می گردد که برج مراقبت پرواز طبق نمودار اطلاعرساني مصوب، به واحدهاي ذيربط اطلاع رسانی کرد و ارگانهای امدادی داخل و خارج فرودگاه به حالت آماده باش درآمده و به سمت فرودگاه حركت کردند.

قاسمزاده افزود: طبق برنامه، خودروهای امدادی و امنيتی بلافاصله از ميعادگاه به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌های امنيتی با حضور یگان حفاظت هواپيمايی، حراست اداره كل و پليس فرودگاه ایجاد شدند و نیروهای امدادی اقدام به اطفای حریق هواپیما، امداد و نجات و انتقال مجروحان کردند و حراست اداره کل فرودگاه‌های استان کرمان نیز اقدام به جمعآوری اسناد و مدارک مسافران کرد.

وی ادامه داد: از آنجا که در زمان بحران، اطلاع‌رساني و هماهنگي با واحدهاي امدادرسان و پشتيبان در فرودگاه و سطح شهر اهميت زیادی دارد ، اجرای اين تمرینات کمک زیادی به مشخص شدن نقاط ضعف و قوت در زمینه های مختلف میکند.

گفتنی است، پس از پايان تمرین جلسه توجيهي بررسي و ارزیابی نقاط قوت و ضعف واحدهاي عملياتی و شركت‌كننده در این تمرین تشكيل شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط