خبر خبر

استقرار مرز هوایی سیرجان گامی در جهت توسعه
 

 

هیاتی متشکل از رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر راه و شهرسازی٬ عضو هیات مدیره و مشاور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها٬ فرماندار ویژه سیرجان استقرار مرز هوایی در فرودگاه سیرجان را بررسی کردند.

به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان کرمان؛ در این بازدید سید احمد مومنی‌رخ عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و حسین اسفندیاری مشاور مدیرعامل٬ محمد نخعی مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان و فرماندار ویژه سیرجان حضور داشتند.

مومنی‌رخ در این بازدید در جهت تجهیز و اجرایی نمودن اهداف پیش‌بینی شده مبنی بر مرز هوایی شدن فرودگاه سیرجان اظهار داشت: استقرار اداره گذرنامه تاسیسات گمرک و سایر ارگان‌های مرتبط کمک موثری در اجرای اهداف فوق می‌نماید.

وی با اشاره به اندازه باند فرودگاه سیرجان گفت: این باند به طول ۳۷۰۰ متر و عرض ۴۵ متر با مقاومت در نظر گرفته شده برای پذیرش هواپیمای AB320 و AB300B4 و مناسب است.

مومنی‌رخ ادامه داد: این فرودگاه با وجود دستگاه‌های کمک ناوبری مشکلی برای نشست و برخاست پروازی در اجرای طرح‌های ورود و خروج و تقرب نداشته و ناوگان پروازی در این منطقه با استفاده از دستگاه‌های رادیویی کنترل هوا به زمین RCAG  با مرکز کنترل پرواز در ارتباط هستند.

گفتنی است؛ مذاکره در خصوص استقرار مرز هوایی در فرودگاه سیرجان که از روز گذشته آغاز شده٬ امروز نیز با حضور اعضای کارگروه مرزهای رسمی کشور ادامه دارد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد