خوش آمدید — امروز چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
مشاهده خبر

افزایش ضریب ایمنی و سلامت پروازی در فرودگاه سیرجان

تاریخ ارسال: یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳
کد: 1002243
بازدید: 311
 

با همکاری فرمانداری ویژه سیرجان شکل می‌گیرد
افزایش ضریب ایمنی و سلامت پروازی در فرودگاه سیرجان


 

معاون استاندار و فرماندار ویژه سیرجان از همکاری فرمانداری برای ساماندهی استریپ پروازی فرودگاه این شهرستان خبر داد. اقدامی که به افزایش ضریب ایمنی و سلامت پروازی فرودگاه سیرجان خواهد انجامید.

 منصور مکی‌آبادی در نشست مشترک با محمد نخعی، مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان، با قدردانی از تعامل و رویکرد موجود برای ارتقای همه‌جانبه فرودگاه سیرجان با توجه به نقش مهم ارتقای ایمنی پرواز، از آمادگی فرمانداری برای تخصیص خاک مخلوط برای بهسازی عملیات استریپ‌سازی اطراف باند فرودگاه سیرجان خبر داد.

وی بر ادامه فعالیت‌ها تاکید و اظهار کرد: ارتقای فرودگاه سیرجان به عنوان شاهراه تجاری شمال غرب استان، نقش ویژه‌یی در توسعه منطقه ویژه اقتصادی و نمادی از جایگاه شهرستان در استان و کشور دارد.

 محمد نخعی، مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان نیز در این نشست ارتقای ایمنی و استانداردسازی فرودگاهی را الزامی و نامحدود خواند و خاطرنشان کرد: دستیابی به اهدافی بزرگ و ماندگار برای تحقق سلامتی پرواز و تکریم مردم با رویکرد ارتقای ایمنی و استانداردسازی، از اساسی‌ترین وظایف و رسالت فرودگاهی و این اداره‌کل است.

نخعی با اشاره به فصل نوین تعامل و مشارکت جدی و موثر ارگان‌های حاکمیتی شهری در سیرجان اظهار کرد: فرمانداری ویژه سیرجان در تکمیل فعالیت‌های اثرگذار و رفاهی قبلی در این فرودگاه، عملیات استریپ سازی اطراف باند فرودگاه سیرجان را به زودی کلید می‌زنند.

نخعی در پایان حجم این عملیات را 6400 مترمکعب خاکریزی اعلام و افزود: برای بهسازی استریپ پروازی با مشارکت فرمانداری ویژه سیرجان، حجمی معادل 400 کامیون خاک مخلوط به محل منتقل و عملیات تسطیح اطراف باند با ادوات اعزامی و مکانیزه انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ استریپ‌سازی اطراف باند نقش بسیار مهمی در افزایش ضریب ایمنی و ارتقای بیشتر سلامتی پرواز خواهد داشت که این عملیات پوشش مناسبی برای عینیت بخشی بیشتر به این امر حیاتی خواهد بود.